Operacja powiek – przed i po

Operacja powiek – przed i po

Chirurgia powiek to świetny sposób, aby poczuć się odmłodzonym i odświeżonym. Wiele osób, które poddają się tej procedurze są zdumione wynikami, jakie osiągają. Rezultaty te mogą utrzymywać się przez wiele lat.

Operacja powiek górnych

Operacja powiek górnych może być doskonałym sposobem na poprawę wyglądu. Może również poprawić zdrowie Twoich powiek. Jest to procedura ambulatoryjna, która może być wykonana w szpitalu, centrum chirurgicznym lub gabinecie lekarskim. Procedura zazwyczaj obejmuje nacięcie, które podąża za naturalnymi fałdami powieki. Wykonuje się go w celu usunięcia nadmiaru skóry i mięśni oraz zmiany położenia złogów tłuszczu. Procedura może być również stosowana do dokręcania luźnych mięśni.

Operacja powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry i mięśni w powiece i może być wykonywana na górnej lub dolnej powiece. Pacjent zazwyczaj śpi podczas zabiegu. Operacja trwa zwykle około jednej do trzech godzin. W tym czasie lekarz znieczula obszar za pomocą znieczulenia miejscowego. Pacjent może również otrzymać leki przez kroplówkę.

Pacjenci są zwykle instruowani, aby nosić ciemne okulary przez kilka tygodni po zabiegu. Mogą być również zmuszeni do noszenia kropli do oczu, aby pomóc utrzymać wilgotność oczu i zmniejszyć obrzęk. Pacjenci powinni również unikać zginania lub podnoszenia przez kilka dni. Przez kilka dni po zabiegu mogą również odczuwać niewyraźne widzenie. Może to utrudniać czytanie dokumentów lub nakładanie makijażu. Lekarz może również zasugerować ciemne okulary przeciwsłoneczne, aby pomóc chronić powieki przed światłem słonecznym.

Pacjenci mogą również otrzymać leki znieczulające. Może to obejmować naproksen sodowy i ibuprofen. Leki te mogą zwiększyć ilość krwawienia, dlatego ważne jest, aby przyjmować je tylko przez kilka dni. Ważne jest również, aby unikać niektórych leków, takich jak aspiryna, które mogą zwiększyć ryzyko krwawienia.

Lekarz może również zalecić, aby pacjent unikał noszenia soczewek kontaktowych przez kilka tygodni. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami chirurga, aby pomóc zapobiec powikłaniom po zabiegu. Niektórzy pacjenci są w stanie wznowić normalne czynności w ciągu dziesięciu dni po zabiegu.

Po zabiegu pacjenci mogą odczuwać obrzęk, zasinienie, suchość i problemy z widzeniem. Ustąpienie obrzęku może potrwać do miesiąca. Ważne jest, aby przez kilka dni odpoczywać, unikać podnoszenia i obciążania, a także stosować okłady z lodu na oczy cztery do pięciu razy dziennie. Pacjenci mogą być również zmuszeni do unikania makijażu przez kilka tygodni.

Chirurg zwykle usunie szwy około tygodnia po operacji. Pomoże to zmniejszyć możliwość wystąpienia torbieli szwów. Pacjenci mogą również otrzymać maść do stosowania na ranę. Ważne jest, aby nakładać obfite ilości maści, aby zapobiec powstawaniu suchych, strupowatych ran. Chirurg może również przepisać kremy sterydowe, aby zmniejszyć rumień blizny.

Pacjenci, którzy mają choroby oczu mogą nie być dobrymi kandydatami do operacji powiek. Pacjenci ci mogą mieć suche oczy, jaskrę lub inne problemy z oczami. Mogą również mieć problemy z widzeniem, które wymagają dodatkowych badań, takich jak badanie pola widzenia.

Operacja powiek dolnych

Niezależnie od tego, czy szukasz bardziej młodzieńczego i odświeżonego wyglądu, czy też cierpisz z powodu zagłębienia w środkowej części twarzy, operacja powiek dolnych może poprawić Twój wygląd. W wielu przypadkach zabieg może być wykonany w jednej sesji ambulatoryjnej, a pacjenci mogą wrócić do pracy po kilku dniach. Jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zabiegiem, może pomóc w maksymalnym wykorzystaniu zabiegu i osiągnięciu najlepszych rezultatów.

Operacja powiek dolnych może być wykonana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Znieczulenie jest zazwyczaj podawane przez certyfikowaną zarejestrowaną pielęgniarkę anestezjologiczną. Znieczulenie miejscowe pozwala pacjentowi pozostać obudzonym podczas zabiegu, natomiast znieczulenie ogólne powoduje głębsze uspokojenie. W celu złagodzenia swędzenia i pieczenia można zastosować maść z lekiem.

W dniach po zabiegu mogą wystąpić siniaki, obrzęk, odrętwienie, suchość, swędzenie i uczucie podrażnienia. Jeśli doświadczysz któregokolwiek z nich, ważne jest, aby natychmiast powiadomić lekarza. Należy również uważać, aby nie dotykać obszaru wokół oczu. Do osuszenia tego obszaru można użyć czystego, miękkiego ręcznika.

Stosowanie okładów z lodu na powiekach przez 10 minut na godzinę pomoże zmniejszyć obrzęk i dyskomfort. Mogą być również przepisane krople do oczu, aby pomóc w gojeniu pooperacyjnym. Większość ludzi doświadcza minimalnego dyskomfortu po operacji powiek dolnych, ale nadal ważne jest, aby przestrzegać zaleceń pooperacyjnych. Należy również pamiętać, że duża część obrzęku zniknie po pierwszych 10 dniach.

Chociaż możesz mieć pokusę, aby pójść do pracy dzień po operacji powiek dolnych, powinieneś unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów lub wykonywania forsownych czynności przez co najmniej dwa tygodnie. Możesz również unikać przyjmowania niektórych leków, takich jak aspiryna i ibuprofen, ponieważ mogą one zwiększyć krwawienie. Należy również unikać palenia. Palenie może zmniejszyć zdolność do gojenia się po operacji, dlatego najlepiej jest rzucić je przed zabiegiem.

Możesz również spróbować zabiegu laserowego resurfacingu skóry, aby poprawić stan skóry wokół oczu. Jednak Twoje problemy kosmetyczne mogą nie odpowiadać na zabiegi laserowe. Dolna powieka może również wymagać odmłodzenia za pomocą procedury takiej jak blefaroplastyka dolna, która usuwa nadmiar tłuszczu i skóry z tego obszaru. Możesz również rozważyć lifting środkowej części twarzy, aby poprawić jej wygląd.

W wielu przypadkach operacja dolnej powieki może być wykonana w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak lifting twarzy. Zabieg może obejmować wykonanie nacięć na dolnej powiece, górnej powiece lub obu. Nacięcia te usuwają nadmiar skóry, tłuszczu lub oba te elementy. W niektórych przypadkach tłuszcz może być również przeniesiony. To może dać pełniejsze spojrzenie, a także pomoże w ustawieniu gałki ocznej.

Ogólnie rzecz biorąc, operacja powiek dolnych trwa od jednej do trzech godzin, w zależności od potrzeb pacjenta. W zależności od procedury, pacjent może wrócić do domu tego samego dnia. Jednak rekonwalescencja może trwać dłużej, ponieważ obszar ten będzie delikatny przez kilka tygodni.

Blefaroplastyka dolna

Zabieg blefaroplastyki dolnej jest doskonałym sposobem na odmłodzenie wyglądu dolnych powiek. Zabieg ten koncentruje się na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu w celu uzyskania młodzieńczego wyglądu. Jest on powszechnie wykonywany przez okulistę. W niektórych przypadkach może być również wykonywany przez chirurga plastycznego, choć wymaga to większego doświadczenia i wiedzy.

Kiedy pacjent zdecyduje się na zabieg blefaroplastyki dolnej, otrzyma pełną ocenę medyczną. Obejmuje ona omówienie potencjalnych powikłań i historii medycznej pacjenta. Przed poddaniem się operacji, pacjent powinien być świadomy potencjalnych skutków ubocznych i powinien zaprzestać przyjmowania niektórych leków. On lub ona może również otrzymać środki znieczulające, aby pomóc z bólu i siniaków. Pacjenci powinni być przygotowani na przedłużony okres rekonwalescencji. Ten okres odzyskiwania może być krótki lub długi, w zależności od ciężkości operacji.

Pacjent powinien zaplanować co najmniej jeden tydzień przerwy w pracy po zabiegu. Większość pacjentów jest w stanie wznowić normalną aktywność w ciągu trzech dni. We wczesnej części okresu rekonwalescencji, pacjent powinien również unikać forsownych ćwiczeń. Chociaż maszyny eliptyczne i lekkie ćwiczenia są dopuszczalne, pacjenci powinni unikać rygorystycznych ćwiczeń przez kilka tygodni. W tym czasie powinni szczególnie dbać o unikanie palenia tytoniu, które może utrudniać gojenie i zmniejszać zdolność organizmu do zwalczania infekcji.

Podczas zabiegu blefaroplastyki dolnej wykonuje się nacięcie wewnątrz powieki. Do zamknięcia nacięcia używany jest cienki, wchłanialny szew. Po zagojeniu, nacięcie będzie ukryte pod rzęsami. Nacięcie zostanie również wykonane w naturalnej fałdzie dolnej powieki.

Po zabiegu pacjent może odczuwać przejściowy obrzęk i zasinienie. Zasinienie zacznie się rozpraszać w ciągu około 10 dni i ostatecznie ustąpi. Pacjenci mogą stosować makijaż oczu, aby ukryć ewentualne zasinienia. Jeśli jednak pacjent nadal odczuwa obrzęk, może być zmuszony do przyjmowania leków przeciwbólowych. Jest to normalna część procesu gojenia. Pacjent powinien również wrócić do gabinetu lekarskiego w celu usunięcia szwów.

Pacjentom zaleca się również unikanie ibuprofenu i naproksenu sodowego, które mogą zwiększyć krwawienie. Powinni również unikać stosowania suplementów ziołowych i innych leków. Substancje te mogą wpływać na kandydaturę. Powinni również unikać noszenia soczewek kontaktowych w okresie rekonwalescencji.

Jeśli pacjent jest w dobrym stanie zdrowia, to jest dobrym kandydatem do operacji blefaroplastyki dolnej. Zabieg może być przeprowadzony podczas operacji ambulatoryjnej lub w szpitalu. Może być również wykonywany w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak lifting twarzy. Pacjent powinien zorganizować sobie kogoś, kto będzie go woził do i z placówki chirurgicznej. Może on również chcieć omówić kwestię ubezpieczenia z dostawcą usług ubezpieczeniowych. Jeśli operacja jest objęta ubezpieczeniem, konieczne będzie udowodnienie, że została wykonana z powodów medycznych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Sukcesy w chirurgii plastycznej
Czytaj Dalej

Sukcesy w chirurgii plastycznej

Uzyskanie odpowiednich informacji na temat wskaźników sukcesu w chirurgii plastycznej może pomóc w podjęciu decyzji o tym, czy…
Jak najlepiej kręcić włosy
Czytaj Dalej

Jak najlepiej kręcić włosy

Niezależnie od tego, czy chcesz szybko zakręcić włosy, czy stworzyć piękny, elegancki wygląd, jest na to wiele sposobów.…