Sukcesy w chirurgii plastycznej

Sukcesy w chirurgii plastycznej

Uzyskanie odpowiednich informacji na temat wskaźników sukcesu w chirurgii plastycznej może pomóc w podjęciu decyzji o tym, czy chcesz realizować chirurgię plastyczną. Na przykład, możesz chcieć wiedzieć, czy powiększanie piersi, Rhytidectomy lub blepharoplastyka są dla Ciebie odpowiednie.

Toksyna botulinowa

Wśród wielu zabiegów chirurgii estetycznej, wstrzykiwanie toksyny botulinowej jest najczęściej wykonywanym zabiegiem estetycznym w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku. Ma wysoki wskaźnik sukcesu i jest bezpiecznym zabiegiem na drobne zmarszczki wokół oczu, na czole i między brwiami. Oprócz zastosowań kosmetycznych, Botox jest również stosowany w dermatologii i otolaryngologii.

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną polipeptydową wytwarzaną przez beztlenową bakterię Clostridium botulinum. Jest stosowana w wielu dziedzinach medycyny, w tym w dermatologii, otolaryngologii i chirurgii szczękowej. Obecnie jest zatwierdzony do stosowania w tymczasowej poprawie linii glabellarnych oraz umiarkowanych do ciężkich linii marszczących związanych z aktywnością mięśnia falistego.

Toksyna botulinowa jest również stosowana w leczeniu skurczu błon śluzowych, asymetrii twarzy i zeza. Wskaźnik powodzenia tych zabiegów jest wysoki, a wskaźniki zadowolenia pacjentów są związane ze skutecznością zabiegu i czasem trwania leczenia.

Istnieje kilka form toksyny botulinowej, w tym abobotulinumtoxin A, incobotulinumtoxin A i BTX-B. BoNT-A jest najczęściej stosowaną toksyną i ma szerokie spektrum zastosowań medycznych i kosmetycznych.

W 2011 roku Stany Zjednoczone wydały około 2 miliardów dolarów na toksynę botulinową typu A. W 2012 roku wstrzyknięcie toksyny botulinowej typu A było najpopularniejszym zabiegiem chirurgii kosmetycznej wykonywanym w Stanach Zjednoczonych. W 2012 roku średni koszt jednego zabiegu wynosił 1 800 dolarów.

Botox był początkowo stosowany w medycynie do leczenia zaburzeń skurczu mięśni. Po raz pierwszy został odkryty w rozkładającej się kiełbasie przez belgijskiego mikrobiologa Evana Ermengena.

Powiększanie piersi

Kilka badań wykazało, że powiększanie piersi jest bezpieczną, skuteczną procedurą. Jednak jedno z badań wykazało, że ponad jedna trzecia pacjentów po powiększeniu piersi jest niezadowolona z wrażliwości skóry po zabiegu. W badaniu stwierdzono również, że prawie wszystkie badane kobiety były zadowolone ze swoich wyników.

W nowym badaniu stwierdzono, że większość pacjentek po powiększeniu piersi zgłaszała zwiększoną samoocenę i lepszą jakość życia po operacji. Badanie wykazało również, że prawie wszystkie kobiety poddałyby się ponownie operacji powiększenia piersi. Badanie wykazało również, że u znacznej liczby kobiet wystąpiły komplikacje pooperacyjne.

Wśród powodów, dla których kobiety starały się o powiększenie piersi, wymieniły chęć uzyskania lepszego wyglądu. Inne powody obejmowały dobre samopoczucie i pokazanie swojego ciała partnerom. Ponadto, wiele kobiet chciało poprawić swoje życie seksualne.

W badaniu oceniono 225 kobiet, które miały powiększane piersi. Średnia wieku wynosiła 34 lata. Średnia objętość implantu wynosiła 390 cc. Implanty były okrągłe i gładkie. Wszystkie kobiety, z wyjątkiem jednej, miały implanty solne wprowadzone przez nacięcia inframammarne.

W badaniu stwierdzono, że 86 procent kobiet było świadomych swoich piersi przed operacją. Ponadto, 64 procent kobiet zgłosiło lepszą jakość życia po operacji. Badanie wykazało również, że poczucie własnej wartości kobiet znacznie się poprawiło po operacji.

Autorzy doszli do wniosku, że powiększanie piersi jest bezpieczne, skuteczne i daje pacjentkom lepszą jakość życia. Nadal jednak istnieje potrzeba przeprowadzenia większej ilości badań nad zdrowiem psychicznym pacjentek po powiększeniu piersi. Potrzebne jest wieloośrodkowe badanie ze standaryzowanymi pytaniami dotyczącymi zdrowia psychicznego, aby zmierzyć potencjał depresji pooperacyjnej.

Blefaroplastyka dolna

Tradycyjnie blefaroplastyka dolna wykonywana jest metodą przezskórną. Technika ta zapewnia najkrótszy czas rekonwalescencji, ale czasami może powodować problemy z długotrwałymi rezultatami.

Przezskórna dolna blefaroplastyka może skutecznie skorygować wypadanie tłuszczu z dolnej powieki. Jednak w przypadku usunięcia zbyt dużej ilości tłuszczu mogą wystąpić komplikacje. Może to również powodować wrażenie starzenia się.

Siniaki i obrzęki są powszechne po blefaroplastyce. Objawy te ustępują zazwyczaj po kilku tygodniach. U niektórych pacjentów może wystąpić podwójne widzenie, które powinno ustąpić w ciągu jednego dnia. Jeśli dyskomfort w oczach utrzymuje się, można zastosować krople do oczu dostępne na receptę.

Podczas blefaroplastyki może wystąpić kilka innych powikłań. Należą do nich krwiak, lagunatoza i ptoza powiek. Powikłania te mogą powodować uszkodzenia kosmetyczne i upośledzenie funkcji.

Powikłania mogą być leczone za pomocą nowych interwencji chirurgicznych, lub nowych technik chirurgicznych. Ponadto, pacjenci mogą otrzymać leki przez IV. Leki te mogą również pomóc w przyspieszeniu gojenia. Niektórzy ludzie mogą również potrzebować używać smarujących kropli do oczu przez pewien okres czasu.

Pacjenci nie powinni palić przed blepharoplastyką, ponieważ palenie może zmniejszyć proces gojenia. Ponadto, pacjenci powinni unikać ibuprofenu i suplementów ziołowych, które mogą zwiększyć krwawienie.

Pacjenci powinni również upewnić się, że unikają uciążliwych aktywności przez tydzień. Powinni również zorganizować sobie transport ze szpitala do domu. Następnie powinni wrócić do gabinetu świadczeniodawcy w celu usunięcia szwów.

Dolna blefaroplastyka jest znanym zabiegiem estetycznym. Może ona poprawić zwiotczałą skórę i cienie wokół oczu. Ważne jest jednak, aby przeprowadzić badania przed podjęciem decyzji. Najlepiej, jeśli pacjenci skonsultują się z chirurgiem przed przystąpieniem do blefaroplastyki.

Operacja podniesienia czoła

Z czasem opracowano kilka rodzajów operacji podniesienia czoła. Procedury te mogą być stosowane w celu usunięcia poziomych bruzd na czole, wygładzenia linii zmarszczek i podniesienia opadających brwi. Operacje te są często wykonywane w połączeniu z liftingiem twarzy, blefaroplastyką lub przeszczepem włosów.

Endoskopowy lifting jest rodzajem liftingu czoła, który polega na użyciu lunety do obejrzenia wnętrza czoła. Ten rodzaj procedury jest mniej inwazyjny ze względu na zastosowanie mniejszych nacięć. Zakres pozwala chirurgowi na lepszą wizualizację tkanek i pozwala mu lepiej kontrolować podnoszenie.

Endoskopowy lifting daje pacjentowi krótszy czas rekonwalescencji, mniej blizn i lepsze wyniki. Ten typ procedury oferuje również ochronę ważnych nerwów twarzowych.

Nacięcie zostanie umieszczone strategicznie. Blizna chirurgiczna może być ukryta pod linią włosów lub w głębokiej fałdzie na czole. Zwykle znika ona w ciągu około dwóch tygodni.

Pacjent może odczuwać pewien obrzęk i zasinienie. Zostanie on również owinięty sterylną wyściółką i bandażami. Opatrunki zostaną usunięte po jednym lub dwóch tygodniach. W celu zmniejszenia obrzęku można stosować zimne okłady.

Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć tymczasowej utraty czucia nad obszarem czoła. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia nerwu nadoczodołowego. Może to prowadzić do parestezji. Uniesienie głowy może pomóc w zmniejszeniu drętwienia, choć z czasem zniknie ono.

Rhytidectomy

Zabiegów chirurgicznych jest wiele, ale jest jeden, który od lat pozostaje podstawą chirurgii kosmetycznej: lifting twarzy, znany również jako rhytidectomy. Celem tego zabiegu jest odwrócenie oznak starzenia się poprzez zmianę położenia tkanek w obrębie twarzy, szyi i brwi. Zabieg jest stosunkowo prosty i zazwyczaj wymaga jedynie nacięcia skóry.

Najbardziej oczywistym powodem operacji jest poprawa wyglądu pacjenta, ale rhytidectomia może również poprawić jego zdrowie. Prawidłowo wykonana rhytidectomia może zapobiec wielu długotrwałym problemom zdrowotnym, w tym zapaleniu stawów, problemom sercowo-naczyniowym, cukrzycy i nowotworom. Głęboki płaski lifting twarzy może również repozycjonować poduszki tłuszczowe, aby pomóc osiągnąć bardziej młodzieńczy wygląd.

Najlepszą częścią zabiegu jest to, że pacjenci zazwyczaj odczuwają niewielki lub żaden ból lub dyskomfort. Jako bonus, będą spać lepiej i wyglądać lepiej w procesie. Aby uzyskać jak najwięcej z liftingu twarzy, ważne jest, aby wybrać certyfikowanego chirurga plastycznego, który specjalizuje się w tej procedurze. Jeśli jesteś mężczyzną rozważającym procedurę, należy pamiętać, że męska twarz jest ogólnie bardziej podatna na komplikacje niż żeński odpowiednik. Męska twarz jest grubsza i dlatego bardziej podatna na krwiaki.

Kilka innych mniej ryzykownych procedur jest dostępnych dla mężczyzn. Na przykład, lifting brwi może być wykonany przy użyciu zmodyfikowanych szwów, aby osiągnąć wyższy stopień korekcji.

Rynki Ameryki Łacińskiej

Przez cały XX wiek globalny przemysł kosmetyczny rósł i rozwijał się. Stany Zjednoczone stanowiły połowę globalnego rynku. Firmy takie jak Avon, Wella i Unilever były siłą napędową wzrostu branży.

Przemysł kosmetyczny w Ameryce Łacińskiej stanowił również podstawę dla jednych z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Firmy kosmetyczne sprzedawały swoje produkty do miejskiej klasy średniej. Firmy te były uzdolnione w dostosowywaniu swoich strategii marketingowych do warunków lokalnego rynku.

Przemysł kosmetyczny w Ameryce Łacińskiej służył kobietom jako sposób zarabiania na życie. Był również narzędziem tworzenia różnych kultur, takich jak kultura implantów piersi, zastrzyków w pośladki i innych zabiegów kształtujących ciało.

Przemysł kosmetyczny również odegrał rolę w rozwoju kultury rasizmu. Był to sposób dla pokoleń kobiet na narzucenie sobie nawzajem restrykcyjnych wyobrażeń o pięknie.

Kraje Ameryki Łacińskiej podjęły kroki w celu przeciwdziałania skutkom globalizacji, które zaowocowały przyjęciem polityki zorientowanej na rynek. W niektórych krajach doprowadziło to do wzrostu liczby licencjonowanych medycznych spa i centrów chirurgii kosmetycznej. W innych krajach rynek rozwinął się ze względu na wzrost turystyki medycznej.

Ponadto, rosnąca populacja geriatryczna zwiększyła zapotrzebowanie na zabiegi przeciwstarzeniowe. Kraje Ameryki Łacińskiej mają również rosnący popyt na procedury kosmetyczne ze względu na przystępność procedur.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Oferty i kupony na pielęgnację włosów
Czytaj Dalej

Oferty i kupony na pielęgnację włosów

Niezależnie od tego, czy szukasz najnowszego produktu do pielęgnacji włosów, czy też szukasz okazji na określoną markę kosmetyczną,…
Jak najlepiej kręcić włosy
Czytaj Dalej

Jak najlepiej kręcić włosy

Niezależnie od tego, czy chcesz szybko zakręcić włosy, czy stworzyć piękny, elegancki wygląd, jest na to wiele sposobów.…